Zakład modelowania matematycznego
Zajmujemy się teorią równań różniczkowych i pokrewnych nim równań funkcjonalno-różniczkowych, zagadnieniami brzegowymi dla tych równań, generowanymi w ten sposób układami dynamicznymi i zastosowaniami do modelowania matematycznego systemów fizycznych, biologicznych i innych.
Zakład opiekuje się specjalnościami: na studiach I stopnia Zastosowanie matematyki w biologii i ekonomii, na studiach II stopnia Modelowanie matematyczne i optymalizacja.
- dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska
- dr inż. Bogdan Balcerzak, adiunkt badawczo-dydaktyczny
- prof. dr hab. inż. Jacek Banasiak, profesor badawczy
- dr hab. Marek Galewski, profesor uczelni badawczo-dydaktyczny
- dr inż. Igor Kossowski, adiunkt badawczo-dydaktyczny
- prof. dr hab. Wojciech Kryszewski, profesor badawczo-dydaktyczny
- prof. dr hab. Urszula Ledzewicz, profesor badawczy
- dr Magdalena Nockowska-Rosiak, adiunkt badawczo-dydaktyczny
- prof. dr hab. Bogdan Przeradzki, profesor badawczo-dydaktyczny
- dr Robert Stegliński, adiunkt badawczo-dydaktyczny
- dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, profesor uczelni badawczo-dydaktyczny
-
Równania różniczkowe w modelowaniu matematycznym
prowadzący: K. Szymańska-Dębowska, B. Przeradzki. Omawiane są najnowsze rezultaty otrzymane przez uczestników i zaproszonych gości dotyczące równań różniczkowych zwyczajnych i cząstkowych, równań funkcjonalno-różniczkowych i ich zastosowań w modelach matematycznych zjawisk fizycznych, chemicznych, biologicznych, medycznych, ekonomicznych. Odbywa się w: środy w godzinach: 10:30-12:00, sala 160 (IM PŁ)
-
Seminarium – Analiza Nieliniowa
prowadzący: M. Galewski, W. Kryszewski. Omawiane są najnowsze rezultaty otrzymane przez uczestników i zaproszonych gości dotyczące zastosowań metod wariacyjnych i topologicznych do badania istnienie i wielokrotności rozwiązań nieliniowych zagadnień brzegowych. Odbywa się we wtorki w godzinach 12:00-13.30 w sali 52 (LODEX, B9)